Listopad  2014  Kosmetyki

Listopad 2014 Kosmetyki

You are browsing the site archives by month.

Masaż jest zabiegiem fizykalnym wykonywanym na ciało, który charakteryzuje się używaniem bodźca jako przekaźnika energii mechanicznej na poszczególne tkanki masowane. Jako bodziec masaż jest skierowany na powłoki skórne, mięśnie, więzadła i torebki stawowe wywołując liczne zmiany w organizmie człowieka. Zmiany mogą być odczuwane zarówno w charakterze miejscowym, jak i ogólnym. Miejscowe działanie masażu będzie opierać się na zmianach dotyczących bezpośrednio masowanych tkanek, natomiast zmiany ogólne będą skupiać się na wspomaganiu wszystkich układów w organizmie człowieka.

Wyspecjalizowany personel salonu masaż Warszawa jest w stanie spowodować każdy bodziec, a reakcje organizmu na masaż mogą być przeróżne. Do najważniejszych reakcji zaliczane są przede wszystkim:

1) Zwiększenie szybkości przepływu krwi – jest to ważna reakcja, która powoduje wyciskanie krwi z naczyń włosowatych pełniąc podstawową funkcję w odżywianiu tkanek organizmu.

2) Otwarcie się dodatkowych naczyń włosowatych – proces ten powoduje otwarcie się w mięśniach dodatkowych naczyń, których liczba może wzrosnąć nawet do 1400.

3) Ułatwienie wymiany tkankowej – wykonywanie masażu jest korzystne przy pozbywaniu się szkodliwych metabolitów, których zaleganie w organizmie człowieka blokuje zdrowe komórki.

4) Wzmożone działanie histaminy – histamina jest enzymem, który odpowiedzialny jest za rozszerzanie naczyń krwionośnych i zwiększenie ich przepuszczalności.

5) Przyśpieszenie pracy serca – podczas masażu uruchamiane są baroreceptory, które kontrolują mechanizmy układu krążenia, natychmiast przyśpieszając pracę serca. Masaż zwiększa pojemność minutową serca i siłę skurczu sercowego tak, aby praca serca była wydajniejsza i ekonomiczna.

6) Zmniejszenie się obwodów mięśniowych – odpowiednio wykonany masaż zmniejsza powierzchnię przekroju poprzecznego mięśni, co powoduje zmniejszenie ich obwodów.

Skorzystanie z odpowiednich salonów masażu spowoduje polepszenie wszystkich procesów, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Podczas palpacyjnego stosowania technik masażu należy pamiętać, aby dotyk skierowany na tkanki osoby masowanej nie sprawiał bólu. Jest to pierwszy czynnik, którym powinien się cechować każdy masażysta – bezwzględnie masaż powinien być wykonywany na granicy bólu. Masaż Warszawa jest salonem, w którym przestrzegane są wszystkie warunki do poprawnego stosowania masażu, a każdy klient jest traktowany jako indywidualny przypadek chorobowy.

W zależności od wieku, stanu psychicznego oraz występujących objawów chorobowych wykonywanie zabiegów masażu leczniczego będzie wyglądać zgoła inaczej. Przy każdym zabiegu należy spełnić następujące warunki:

1) Tkanki, które mają być masowane powinny być rozluźnione. Najbardziej korzystną pozycją stosowaną w masażu jest pozycja leżąca, w zależności od obszaru, który będzie masowany ułożenie pacjenta powinno następować na plecach albo na brzuchu. Ważnym jest, aby aparat więzadłowy i mięśnie nie były spięte, ponieważ trudno będzie dotrzeć do tkanek położonych głębiej. Na rozluźnienie u pacjenta wpływają również takie czynniki jak wystrój wnętrza, temperatura pomieszczenia i rąk masażysty oraz życzliwy stosunek do chorego.

2) Zastosowanie podstawowych zasad dotyczących metodyki masażu leczniczego, którego najważniejszą zasadą jest dostosowanie bodźca do pacjenta oraz odpowiednie jego dozowanie (od lekkiego, przez średni do mocnego). Stosowanie odpowiedniego dozowania bodźca ma na celu uzyskiwania warstwowego rozluźnienia tkanek, które są głębiej położone.

3) Równie ważnym jak rozluźnienie tkanek jest zachowanie kierunku dosercowego, jeśli masaż jest wykonywany w obrębie układu żylnego. Dla układu chłonnego przewidziany jest kierunek do najbliższych węzłów chłonnych, dla układu nerwowego kierunek dotyczy od odcinków obwodowych do ośrodkowego układu nerwowego. Zgodnie z przebiegiem anatomicznym masuje się mięśnie.

Stosowanie wszystkich reguł przez salon masażu jest kwintesencją profesjonalizmu i najwyższej troski o pacjentów. Należy wybierać profesjonalne salony masażu.

Kobiety uwielbiają perfumy, są zdecydowanie bardziej wyczulone na nie niż mężczyźni. Nikogo nie dziwi fakt, że posiadamy nawet po kilka flakoników niezwykłych pachnideł – dobieramy je w zależności od okoliczności, pory roku, pory dnia czy nawet naszego aktualnego humoru i samopoczucia. Możemy spędzić w drogerii całe godziny zanim znajdziemy perfumy, które nam odpowiadają. Kierujemy się nie tylko zapachem ale również pojemnością flakonika oraz jego ceną. Z racji na tą ostatnią, bardzo często decydujemy się na EDT zamiast na EDP.

Co oznaczają te skróty? Rozwinięcie skrótu EDT oznacza wodę toaletową, zaś rozwinięcie drugiego skrótu, EDP, to woda perfumowana. Nie wiesz, czym różnią się od siebie? Czy są tym samym co prawdziwe perfumy? Które z nich posiadają najbardziej trwały zapach a, co ulatnia się najszybciej? Zaraz wszystko stanie się jasne!

Prawdziwe perfumy zawierają w sobie około 40% olejków zapachowych, dlatego są tak trwałe – ich zapach z łatwością wyczuwalny jest nawet po kilkunastu godzinach. Niestety ich cena również nie należy do niskich, dlatego na prawdziwe perfumy nie każdy może sobie pozwolić. Mimo iż terminem „perfumy” określamy potocznie zarówno wodę perfumowaną jak i toaletową to zdecydowanie bardziej temu określeniu odpowiada woda perfumowana.

Woda perfumowana zawiera w sobie około 10 – 25% olejków zapachowych. Nie są one tak trwałe jak w prawdziwych perfumach, można je jednak wyczuć po kilku godzinach – zapach reagując na temperaturę ciała powoli uwalnia się w ciągu dnia. Trzeba przyznać, że są o wiele bardziej dostępne pod względem finansowym – flakonik perfum 100 ml kosztuje od około 180 do 300 złotych.

Jeżeli jednak nie zależy Ci na tym, by zapach był wyczuwalny po kilku godzinach a na tym by było go czuć tylko przez dwie, trzy godziny, zainwestuj w wodę toaletową. Stężenie olejków zapachowych jest tu zdecydowanie mniejsze, zapach nie jest więc trwały. Woda toaletowa jest jednak zdecydowanie najtańszym „pachnidłem” spośród wszystkich wymienionych tutaj.

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org