Zabiegowe powiekszanie piersi

Zabiegowe powiekszanie piersi

Zabiegowe powiększanie piersi ma ogromną przewagę nad powiększaniem naturalnym. Przewaga ta wynika z tego, że decydując się na zabieg bądź operację nie musimy praktycznie nic robić. Wystarczy zgromadzić odpowiednią ilość pieniędzy, znaleźć dobrego chirurga plastyka (klinikę) i ... po sprawie. Faktycznie tak jest i ten właśnie czynnik decyduje o popularności zabiegów. Czego można się po nich spodziewać? Spektakularnego powiększenia biustu kosztem kilku tysięcy złotych (nie wspominając o ewentualnych zagrożeniach). A jaki zabieg powiększający wybrać? O tym właśnie, tj. o zaletach i wadach poszczególnych zabiegów, postaramy się opowiedzieć.

Implanty, czyli trwałe powiększanie

Spośród wszystkich metod powiększania to zabiegi implantacji cieszą się największą popularnością. Decydują o tym dwie kwestie: po pierwsze dzięki implantom piersi można powiększyć trwale, po drugie efekty takiego powiększania bywają bardzo spektakularne. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem różnego rodzaju wkładek (implantów), ale mając na uwadze ostatnią aferę z udziałem producenta jednych z nich warto wybierać implanty najlepszych i renomowanych firm. W czasie operacji implanty umieszczane są podmięśniowo lub podgruczołowo. Ten pierwszy zabieg polecany jest szczególnie kobietom, które jeszcze nie rodziły. Do operacji nie trzeba się jakoś szczególnie przygotowywać (obowiązują przygotowania standardowe), sam zabieg może trwać nawet do czterech godzin i jest wykonywany w pełnej narkozie. W jego trakcie lekarz dokonuje niewielkich nacięć - powinny być one na tyle małe by nie przeszkadzały w umieszczeniu implantów w miejscu docelowym, a jednocześnie gojąc się nie pozostawiały wyraźnych śladów (blizn) po implantacji. Niemniej jednak pewne ślady z reguły i tak pozostają. Najdłużej trwa rekonwalescencja i jest ona najuciążliwszym etapem całego procesu. Do pełnej formy (i aktywności) wraca się z reguły po kilku miesiącach. Po operacji początkowo piersi i ich okolice pokrywają siniaki i obrzęki, pojawia się też ból. Z czasem dolegliwości łagodnieją, a po kilkunastu tygodniach można już mówić o zakończeniu rekonwalescencji. Decydując się na implantację należy zdawać sobie sprawę ze skutków ubocznych. Należą do nich nie tylko poważne zagrożenia (dla zdrowia i życia) ale i utrata czucia w piersiach, a na pewno (co potwierdza bardzo wiele kobiet) zmniejszenie wrażliwości piersi na bodźce dotykowe.

Nietrwałe powiększanie piersi

Zabieg wypełniania piersi kwasem hialuronowym jest metodą z pogranicza powiększania naturalnego i operacyjnego. Powiększanie piersi tym sposobem wydaje się bezpieczniejsze, aczkolwiek nie można spodziewać się po nim tak spektakularnych, jak po operacji, efektów. Co gorsza efekt powiększenia jest nietrwały. Utrzymuje się przez co najmniej kilka miesięcy, ale średnio po roku widać wyraźne ubytki kwasu, bowiem jest on wchłaniany przez ludzki organizm. W efekcie, by móc cieszyć się wymarzonym rozmiarem, zabieg taki trzeba często powtarzać co jest i kłopotliwe, i trochę kosztowne. Summa summarum całkowity koszt powiększania piersi kwasem może przekroczyć koszt operacji polegającej na wszczepieniu implantów. Tak czy inaczej zabieg ten jest łagodniejszy i znośniejszy, nie wymaga długiej rekonwalescencji. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, a w trakcie zabiegu piersi są po prostu ostrzykiwane wypełniaczem, który modeluje je i zwiększa ich rozmiar.

Jak widać zabiegowe powiększanie piersi bywa równie kontrowersyjne jak metody naturalne. A wy na jakie powiększanie się zdecydujecie?

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org